Aktualności z WORD Łomża

Na egzaminie będzie można korzystać z asystenta ruszania na wziesieniu

Pojazdy egzaminacyjne WORD będą mogły korzystać z asystenta ruszania na wzniesieniu, a kursanci będą mogli z niego korzystać.

Przygotowywane zmiany w egzaminach na prawo jazdy przewidują możliwość wykorzystania także kamer cofania oraz czujników parkowania.

Współcześnie produkowane samochody doposażane są seryjnie w różne systemy wspomagające jazdę, których... nie da się wyłączyć. Zmiany w egzaminach na prawo jazdy to więc efekt postępu technologicznego w motoryzacji, którego uniknąć się nie da.

Nauka jazdy+VAT. Kursy mogą podrożeć

Kursy na prawo jazdy mogą podrożeć. To efekt stanowiska Trybunału Sprawiedliwości UE, który uznał, że kursy nauki jazdy nie mogą być zwolnione z podatku VAT, ponieważ szkolenie takie jest usługą edukacyjną. Sprawa wprawdzie dotyczy niemieciego ośrodka szkolenia kierowców, ale stanowisko Trybunału może zaważyć na cenach kursów nauki jazdy w całej UE w tym i w Polsce.

Prawo jazdy 2019: nowy wzór obowiązuje. Stare dokumenty do wymiany

Od marca 2019 obowiązuje nowy wzór prawa jazdy. Dla tych, który egzamin na prawo jazdy już zdali nie oznacza to nic, jednak pozostali kierowcy muszą liczyć się z koniecznością wymiany dokumentu.

Nowe prawo jazdy otrzymają w pierwszej kolejności najnowsi kierowcy.

Anulowanie terminu egzaminu na prawo jazdy

Termin egzaminu na prawo jazdy można anulować – czyli zrezygnować z niego zupełnie lub przełożyć na inny termin. Ważne jest jednak, aby WORD został o tym poinformowany przynajmniej dwa dni przed wyznaczonym terminem egzaminu na prawo jazdy, a sama informacja musi zostać złożona w formie pisemnej.

WORD odda pieniądze

Jeśli spełnisz oba wymienione wyżej warunki – czas i forma dostarczenia rezygnacji – wówczas WORD albo odda nadpłaconą i niewykorzystaną gotówkę, albo zaliczy ją na poczet kolejnego, zaplanowanego przez Ciebie egzaminu na prawo jazdy.

WORD Łomża: Nowy dyrektor

WORD Łomża ma nowego dyrektora. Jest nim egzaminator oraz współtworca WORD Łomża, czyli osoba związana ze środowiskiem nauki jazdy i egzaminowania od lat.

Nowy dyrektor WORD Łomża

Nowym dyrektrem WORD w Łomży został Mirosław Oliferuk, który z łomżyńskim ośrodkiem związany był przez około 20 lat.

Mirosław Oliferuk jest twórcą i pierwszym dyrektorem WORD Łomża. Przez ostatnie lata związany był z GDDKiA Białystok – rejon Łomża (od 02.2018).

Spróbuj swoich sił: darmowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Ranking rankingiem, ale jak wybrać najlepszą szkołę nauki jazdy w Łomży?

Początek 2019 roku to czas rankingów szkół nauki jazdy. Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy w Łomży?

Z wyborem szkoły nauki jazdy jest odrobinkę jak z testami na prawo jazdy. Dobrych systemów jest niewiele, a spora część kursantów postępuje zgodnie z owczym pędem, albo ulega magii reklamy, grze słów czy niedopowiedzeniom. Na co zwracać uwagę podczas wyboru dobrej nauki jazdy aby nie wpakować się w kłopoty?