Aktualności z WORD Łomża

Prawo jazdy 2019: nowy wzór obowiązuje. Stare dokumenty do wymiany

Od marca 2019 obowiązuje nowy wzór prawa jazdy. Dla tych, który egzamin na prawo jazdy już zdali nie oznacza to nic, jednak pozostali kierowcy muszą liczyć się z koniecznością wymiany dokumentu.

Nowe prawo jazdy otrzymają w pierwszej kolejności najnowsi kierowcy.

Anulowanie terminu egzaminu na prawo jazdy

Termin egzaminu na prawo jazdy można anulować – czyli zrezygnować z niego zupełnie lub przełożyć na inny termin. Ważne jest jednak, aby WORD został o tym poinformowany przynajmniej dwa dni przed wyznaczonym terminem egzaminu na prawo jazdy, a sama informacja musi zostać złożona w formie pisemnej.

WORD odda pieniądze

Jeśli spełnisz oba wymienione wyżej warunki – czas i forma dostarczenia rezygnacji – wówczas WORD albo odda nadpłaconą i niewykorzystaną gotówkę, albo zaliczy ją na poczet kolejnego, zaplanowanego przez Ciebie egzaminu na prawo jazdy.

WORD Łomża: Nowy dyrektor

WORD Łomża ma nowego dyrektora. Jest nim egzaminator oraz współtworca WORD Łomża, czyli osoba związana ze środowiskiem nauki jazdy i egzaminowania od lat.

Nowy dyrektor WORD Łomża

Nowym dyrektrem WORD w Łomży został Mirosław Oliferuk, który z łomżyńskim ośrodkiem związany był przez około 20 lat.

Mirosław Oliferuk jest twórcą i pierwszym dyrektorem WORD Łomża. Przez ostatnie lata związany był z GDDKiA Białystok – rejon Łomża (od 02.2018).

Spróbuj swoich sił: darmowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy

Ranking rankingiem, ale jak wybrać najlepszą szkołę nauki jazdy w Łomży?

Początek 2019 roku to czas rankingów szkół nauki jazdy. Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy w Łomży?

Z wyborem szkoły nauki jazdy jest odrobinkę jak z testami na prawo jazdy. Dobrych systemów jest niewiele, a spora część kursantów postępuje zgodnie z owczym pędem, albo ulega magii reklamy, grze słów czy niedopowiedzeniom. Na co zwracać uwagę podczas wyboru dobrej nauki jazdy aby nie wpakować się w kłopoty?

WORD Łomża zdawalność

Jaka jest zdawalność w WORD Łomża? Okazuje się, że całkiem niezła.

WORD w Łomży należy do tych ośrodków, w których zdawalność egzaminów praktycznych przewyższa poziom zdawalności testów na prawo jazdy - tak było przynajmniej w 2017 roku.

W 2017 roku z testami na prawo jazdy poradziło sobie w Łomży średnio  53,82 %  zdających egzamin teoretyczny. Z jazdami było nieco lepiej - egzamin praktyczny za zdało tam 57,35 % kursantów.

Odwołano dyrektora WORD Łomża

Dyrektor WORD Łomża został odwołany. Decyzja zapadła 31 grudnia 2018.

Decyzja o zwolnieniu dyrektora WORD Łomża zapadła podczas posiedzeniego posiedzenia  zarządu województwa 31 grudnia 2018. Oprócz dyrektora WORD Łomża stanowiska stracili dyrektorzy WORD w Białymstoku i Suwałkach.