Aktualności z WORD Łomża

Kiedy można wyprzedzać na przejściu dla pieszych?

Zasady wyprzedzania omawiane są już na wykładach, a stan wiedzy sprawdzany w testach na prawo jazdy. Kiedy więc wyprzedzanie na przejściu na pieszych jest dozwolone?

Przed rozpoczęciem wyprzedzania muszą zostać spełnione wszystkie warunki, o których mówi ustawa prawo o ruchu drogowym. Niespełnienie któregokolwiek z nich zabrania Ci wykonania tego manewru:

Na egzaminie będzie można korzystać z asystenta ruszania na wziesieniu

Pojazdy egzaminacyjne WORD będą mogły korzystać z asystenta ruszania na wzniesieniu, a kursanci będą mogli z niego korzystać.

Przygotowywane zmiany w egzaminach na prawo jazdy przewidują możliwość wykorzystania także kamer cofania oraz czujników parkowania.

Współcześnie produkowane samochody doposażane są seryjnie w różne systemy wspomagające jazdę, których... nie da się wyłączyć. Zmiany w egzaminach na prawo jazdy to więc efekt postępu technologicznego w motoryzacji, którego uniknąć się nie da.

Nauka jazdy+VAT. Kursy mogą podrożeć

Kursy na prawo jazdy mogą podrożeć. To efekt stanowiska Trybunału Sprawiedliwości UE, który uznał, że kursy nauki jazdy nie mogą być zwolnione z podatku VAT, ponieważ szkolenie takie jest usługą edukacyjną. Sprawa wprawdzie dotyczy niemieciego ośrodka szkolenia kierowców, ale stanowisko Trybunału może zaważyć na cenach kursów nauki jazdy w całej UE w tym i w Polsce.

Prawo jazdy 2019: nowy wzór obowiązuje. Stare dokumenty do wymiany

Od marca 2019 obowiązuje nowy wzór prawa jazdy. Dla tych, który egzamin na prawo jazdy już zdali nie oznacza to nic, jednak pozostali kierowcy muszą liczyć się z koniecznością wymiany dokumentu.

Nowe prawo jazdy otrzymają w pierwszej kolejności najnowsi kierowcy.

Anulowanie terminu egzaminu na prawo jazdy

Termin egzaminu na prawo jazdy można anulować – czyli zrezygnować z niego zupełnie lub przełożyć na inny termin. Ważne jest jednak, aby WORD został o tym poinformowany przynajmniej dwa dni przed wyznaczonym terminem egzaminu na prawo jazdy, a sama informacja musi zostać złożona w formie pisemnej.

WORD odda pieniądze

Jeśli spełnisz oba wymienione wyżej warunki – czas i forma dostarczenia rezygnacji – wówczas WORD albo odda nadpłaconą i niewykorzystaną gotówkę, albo zaliczy ją na poczet kolejnego, zaplanowanego przez Ciebie egzaminu na prawo jazdy.