Egzamin teoretyczny będzie (odrobinkę) trudniejszy

Ostatnio wiele działo się wokół testów na prawo jazdy. Sporo w tym kierunku zadziałał serwis zdamyto.com, który wystosował do Ministerstwa oficjalne zapytanie dotyczące odpowiedzi na jedno ze spornych pytań wchodzących w skład puli pytań egzaminacyjnych (niektórzy dystrybutorzy sprzedawali testy na prawo jazdy z błędnymi odpowiedziami). Zdamyto.com zainteresowało się też przyszłością bazy pytań egzaminacyjnych oraz... ich ilością. W obu przypadkach Ministerstwo odpowiedziało błyskawicznie.

Ile pytań w testach na prawo jazdy?

Zgodnie z odpowiedzią Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oficjalna baza pytań egzaminacyjnych liczy 2661 pytań, a nie jak podają niektóre źródła ponad 4 tysiące.

Podana ilość dotyczny łącznej liczby pytań stosowanych w testach na prawo jazdy wszystkich kategorii.

Nowe pytania w testach na prawo jazdy

Już we wrześniu 2016 w testach na prawo jazdy mają pojawić się nowe pytania.

Posłowie pytają o testy na prawo jazdy

Sprawą testów na prawo jazdy zainteresowali się też posłowie. Grupa posłów zapytała ministra inrastruktury:

Posłowie chcą wiedzieć ile jest pytań do testów na prawo jazdy

  1. Ile pytań liczy obecnie baza pytań na prawo jazdy, z podziałem na poszczególne kategorie?
  2. Czy wśród zweryfikowanych przez Komisję do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych, stosowanych na egzaminie państwowym na prawo jazdy, pojawiły się pytania ocenione negatywnie i usunięte z bazy?
  3. Czy wśród pytań zweryfikowanych negatywnie pojawiły się takie, które kandydaci na kierowców otrzymywali wcześniej w swoich zestawach na egzaminie państwowym?

Ministerstwo jeszcze nie odpowiedziało.

 

Image: