Ile ważny jest egzamin z teorii?

Części z Was w starym roku udało się zdać jedynie egzamin teoretyczny. Czy w tej sytuacji testy na prawo jazdy trzeba będzie zdawać ponownie w 2018 roku?

Jeśli w ubieglym roku udało Ci się zaliczyć jedynie egzamin teoretyczny, to w 2018 roku nie trzeba będzie zdawać ponownie testów na prawo jazdy. Twój egzamin teoretyczny nadal jest bowiem ważny i to bezterminowo. Raz zdane testy na prawo jazdy ważne są bowiem bezterminowo, a obowiązujący kiedyś 6-miesięczny termin ważności egzaminu teoretycznego  zniesiono już dawno.

Pytanie z oficjalnej puli egzaminacyjnej. Źródło: zdamyto.com

Sprawdź, czy masz aktualne testy na prawo jazdy

Jeżeli jednak testów na prawo jazdy nie udało Ci się jeszcze zdać, to całkiem możliwe, że baza pytań którą masz jest nieaktualna. Testy na prawo jazdy zmieniono w 2017 roku i to nie raz. Skutkiem tych zmian było pojawienie się w puli egzaminacyjnej ponad 400 nowych pytań, inne - wadliwe, niejasne - zostały z bazy usunięte.

Pełną i aktualną bazę pytań egzaminacyjnych znajdziesz na stronie zdamyto.com. System umożliwia dostęp do testów na prawo jazdy z poziomu komputera, tabletu i telefonu.

Image: