Nowe pytania z pierwszej pomocy w testach na prawo jazdy?

Ministerstwo infrastruktury chce aby w testach na prawo jazdy znalazły się nowe pytania odnoszące się do pierwszej pomocy.

Nowe pytania w testach na prawo jazdy?

Andrzeja Adamczyka, przedstawiciel resortu przyznał:

Chcemy, aby pytania dotyczące korytarzy życia znalazły się w puli pytań egzaminu na prawo jazdy

Faktycznie, edukacja z pierwszej pomocy jest niezbędna, tym bardziej, że wielu kierowców nie wie jak zachować się w odniesieniu pojazdu uprzywilejowanego. Wystarczy spojrzeć na ulicę, aby zauważyć, że często jedyną możliwością przepuszczenia karetki jest hamowanie za wszelką cenę, a przecież umożliwienie przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu nie oznacza zawsze konieczność zatrzymania się. Czasem po prostu wystarczy zjechać mu z drogi, zwolnić czy zjechać do prawej krawędzi jezdni.

Pomysł dodania do testów na prawo jazdy nowych pytań podoba się Łucjanowi Górskiemu, egzaminatorowi nadzorującemu z Wrocławskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W wypowiedzi dla Gazety Wrocławskiej powiedział:

W pełni zgadzam się z tym, że takie pytania powinny się na egzaminie teoretycznym znaleźć. Tu właśnie jest zadanie dla szkół jazdy, by uczyć przyszłych kierowców, jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych, gdy pojazd uprzywilejowany jest na drodze. Ważne, by kierowca wtedy nie tracił głowy.

Kiedy nowe pytania pojawią się na egzaminach państwowych w WORD? Jeszcze tego nie wiadomo.

Image: