Oficjalna baza pytań na prawo jazdy

Dobre przygotowanie się do egzaminu teoretycznego to nie tylko nauka kodeksu drogowego. Testy na prawo jazdy zawierają przecież pytania dotyczące pierwszej pomocy, budowy i eksploatacji pojazdu czy techniki kierowania, a a tej wiedzy próżno szukać w przepisach prawa drogowego.

Dobrze jest zapoznać się się z bazą pytań egzminacyjnych. Trudno tu oczywiście mówić o wkuwaniu testów na prawo jazdy na pamięć - całą baza pytań liczy ich (póki co) 2661 - nauczenie się wszysktich na pamięć nie jest więc dobrym pomysłem, ale... warto je zrozumieć. Ogromną pomocą mogą okazać się testy na prawo jazdy zdamyto.com.  

testy na prawo jazdy
Testy na prawo jazdy

  1. Testy na prawo jazdy zdamyto.com zawierają wszystkie identyczne pytania, te same zdjęcia i filmy co na egzaminie państwowyw w WORD
  2. Każda odpowiedź na pytanie posiada swoje uzasadnienie opracowane przystępnym językiem.
  3. Testy na prawo jazdy można rozwiązywać zarówno drogą egzaminów próbnych jak i poprzez zapoznawanie się z poszczególnymi działami.
  4. Testy na prawo jazdy można rozwiązywać na każdnej platformie (komputer, tablet, smarphone) za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Dodatkowo zdamyto udostępnia gratis aplikację na Androida - rozwiązywanie testów na prawo jazdy nie wymaga połączenia z internetem.
  5. Szczegółowe statystyki postępów - system śledzi Twoje postępy w nauce, dzięki czemu wiesz który z działów należy powtórzyć, które pytania z testów na prawo jazdy sprawiają najwięcej trudności.

Przy okazji, warto wiedzieć, że pełna oficjalna baza pytań stosowanych na egzaminach teoretycznych jest dziś jawna. Podstawą takiego stanu rzeczy jest art 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Image: