Testy na prawo jazdy: najtrudniejsze pytania to te... najprostsze

Kilka pytań w testach na prawo jazdy ma wyjątkowo złą sławę. Okazuje się jednak, że w statystykach ośrodków egzaminowania to wcale nie one sprawiają najwięcej kłopotów na egzaminach

Zdamyto.com regularnie sprawdza statystyki w testach na prawo jazdy. Publikowane co miesiąc zestawienia pokazują najtrudniejsze pytania z jakimi zmierzli się na egzaminach przyszli kierowcy. Okazuje się jednak, że te najtrudniejsze pytania z testów na prawo jazdy wcale nie są wyjątkowo trudne – przeciwnie, odnoszą się do podstaw prawa drogowego.

"Trudne" testy na prawo jazdy

Z czego wynikają błędy? Na pewno spora ich część wynika z niedoczytania pytania (pośpiechu) albo nie zrozumienia go. Niestety doświadczenie pokazuje też, że część błędnych odpowiedzi może wynikać z niewiedzy, jak błędy przy pytaniu o znak A-3:  niebezpieczne zakręty – pierwszy w prawo.

Poniższy ranking pytań opracowało zdamyto.com na podstawie odpowiedzi jakie kursanci udzielali w kilku pierwszych miesiącach 2017 roku. W zestawieniu zebrano pytania dotyczące znaków drogowych. 

Wszystkie z pytań pochodzą z oficjalnej, poszerzonej już puli pytań stosowanych w testach na prawo jazdy, co znalazło swoje odzwierciedlenie w poniższym zestawieniu.

NAJTRUDNIEJSZE PYTANIA EGZAMINACYJNE: LUTY 2017 % NIEPOPRAWNYCH ODPOWIEDZI
Czy ten znak pionowy ostrzega o dwóch niebezpiecznych zakrętach, z których pierwszy jest w prawo, a drugi w lewo? 55.24
Czy na jezdni za tym znakiem pionowym możesz wykonać manewr cofania? 53.18
Czy ten znak ostrzega o zbliżaniu się do skrzyżowania z jednokierunkową drogą podporządkowaną, której wlot znajduje się po lewej stronie? 50.69
Czy ten znak informuje Cię, że na najbliższym skrzyżowaniu masz obowiązek jechać prosto? 49.46
Czy w tej sytuacji jesteś ostrzegany, że zbliżasz się do przejścia dla pieszych? 47.55

 

Sprawdź aktualne zestawienie najtrudniejszych pytań z testów na prawo jazdy na zdamyto.com

Image: