Testy na prawo jazdy za darmo

Prygotowując się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy musisz nie tylko dobrze przygotowac się z teorii przerabianej w ramach kursu nauki jazdy. Bez znajomości bazy egzaminacyjnej trudno będzie testy na prawo jazdy zdać. Oto testy na prawo jazdy za darmo.

Prawko baza pytań

To najstarszy w sieci  serwis udostępniający testy na prawo jazdy za darmo. Baza pytań zawiera wyłącznie pytania (i odpowiedzi) zaakceptowane przez komisję weryfikacyjną, czyli te, które występują na egzaminach państwowych. Prawko baza pytań zawiera jednak tylko cześć bazy oficjalnej, jednak do szybkiej powtórki – w sam raz.

Adres strony: prawkobazapytan.pl

Ministerstwo infrastruktury i budownictwa

Tak, ministetstwo udostępnia pełną kompletną bazę pytań egzaminacyjnych za darmo, przy czym kluczowe jest tu słowo: „pytań”, bowiem odpowiedzi tu nie znajdziecie. Kolejnym problemem jest to, że udostępniona przez ministerstwo baza pytań nie jest podzielona na poszczególne kategorie prawa jazdy – wszystkie pytania wrzucone są do jednego worka – od pytań na motocykl po uprawnienia… tramwajowe.

Podstawą upublicznienia pytań egzaminacyjnych jest art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z nią pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

Adres strony: mib.gov.pl/2-Prawojazdy.htm

Zdamyto.pl

Najpopularniejszy wśród kursantów serwis Zdamyto.com to już opcja płatna – jednak za darmo można sprawdzić swoje przygotowanie do egzaminu teoretycznego z wykorzystaniem systemu egzaminacyjnego takiego samego, jaki wykorzystywany jest na egzaminie teoretycznym. Dostęp do pełnej bazy w trybie nauki dzialami to jednak opcja płatna, chociaż nie tak wiele mając na uwadze to, że zdamyto zwiera kompletną bazę egzaminacyjną (pytania identyczne jak na egzaminie),  interfejs programu maksymalnie zbliżony do tego na egzaminie państwowym.

Na zdamyto za darmo możesz jednak sprawdzić swój stan wiedzy rozwiązując test egzaminacyjny

Co ciekawe system zdamyto.com zawiera moduł inteligentnych statystyk zbierający dane o najtrudniejszych dla Ciebie pytaniach i działach, zdamyto umożliwia także zdawanie egzaminów wewnętrznych a samej bazy nie trzeba aktualizować – system testów online aktualizuje się automatycznie na poziomie serwera.

Image: